Adaptil FEROMONY dla Psa WKŁAD 48ml PROMOCJA!!!

98,00 zł
Brutto
Ilość

Adaptil wkład 48 ml

 

ADAPTIL zawiera D.A.P.® i pomaga w naturalny i pewny sposób radzić sobie z zachowaniami związanymi ze stresem u psów podczas:

 •  trudnych sytuacji typu: fajerwerki, głośne dźwięki, zostawanie samemu w domu, zostawanie w kenelu,
 •  adaptacji do nowego środowiska (adopcja, przeprowadzka, nowy członek rodziny lub zwierzę),
 •  podróży

Feromony uspokajające są naturalnie uwalniane przez karmiące suki. Feromony te uspokajają szczenięta, poprzez zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa i dodanie otuchy w sytuacji nowych doświadczeń i nieznanego środowiska.

Badania dowiodły, iż syntetyczne analogi psich feromonów uspokajających (D.A.P.®) pomagają nie tylko szczeniętom,ale posiadają kojący wpływ także na dorosłe psy.

ADAPTILTM zawiera D.A.P.® i z tego powodu jest zalecany do stosowania w celu zapobiegania i redukcji zachowań związanych ze stresem u szczeniąt i dorosłych psów. Dowiedziono także, iż ADAPTILTM sprawia, iż szczenięta i dorosłe psy lepiej reagują na terapię behawioralną oraz szkolenie.

Skuteczność ADAPTILTM została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych publikowanych w renomowanych pismach naukowych oraz prezentowanych na międzynarodowych konferencjach

 

Stres u psów

Adaptacja do nowego środowiska czy radzenie sobie z tymczasowymi zmianami są sytuacjami potencjalnie stresogennymi dla większości psów.

U niektórych psów niewielkie lęki i obawy mogą rozwinąć się w fobie lub stany związane z lękami.

Szczególną uwagę należy zwrócić na szczenięta w okresie socjalizacji (między 3-16 tygodniem): złe doświadczenia lub ich brak w tym okresie mogą sprawić, że zwierzęta będą bardziej podatne na występowanie problemów behawioralnych o podłożu nerwowym w późniejszym życiu (fobie dźwiękowe, lęk separacyjny, itp.).

 

Zastosowanie:

ADAPTILTM Dyfuzor zawiera D.A.P.® i pomaga w naturalny i pewny sposób radzić sobie z zachowaniami związanymi ze stresem u psów podczas:

- trudnych sytuacji (fajerwerki, głośne dźwięki, zostawanie samemu w domu)

- adaptacji do nowego środowiska (adopcja, przeprowadzka, nowy członek rodziny lub zwierzę)

ADAPTILTM Dyfuzor może być stosowany łącznie z ADAPTILTM Obroża lub ADAPTILTM Spray w przypadku konieczności i zależnie od sytuacji (patrz tabela poniżej). W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

ADAPTILTM może być również stosowany zgodnie ze wskazówkami lekarza weterynarii lub behawiorysty i wspólnie z terapią behawioralną pomagać w poradzeniu sobie z klinicznymi problemami w zachowaniu, takimi jak lęk separacyjny, fobia dźwiękowa, itp.

Nie zaleca się stosowania ADAPTILTM Dyfuzor w przypadku hiperaktywności i agresji.

 

Sposób użycia:

1. Odkręcić nakrętkę.

2. Nakręcić dyfuzor na flakon.

3. Włożyć urządzenie do gniazdka elektrycznego i włączyć na jeden miesiąc.

Jeden flakon wystarcza na okres około 4 tygodni. Jest to czas orientacyjny, ponieważ na szybkość dyfuzji wpływ mają ruch powietrza, miejsce włączenia itp. Zaleca się sprawdzenie dyfuzora na kilka dni przed planowanym terminem wymiany wkładu.

Na każdym flakonie ADAPTILTM, znajduje się naklejka, którą można wkleić do kalendarza, by łatwiej zapamiętać datę,kiedy należy sprawdzić ADAPTILTM Dyfuzor.

Czas stosowania produktu zależny jest od natury/przyczyny lęku (patrz tabela poniżej) oraz czasu trwania terapii behawioralnej prowadzonej równolegle.

Urządzenie elektryczne należy wymieniać co 6 miesięcy lub po zużyciu 6 wkładów.

 

Pomoc psu w radzeniu sobie podczas fajerwerków/burzy

 • Na jeden – dwa tygodnie przed spodziewanym wydarzeniem należy włączyć ADAPTILTM Dyfuzor w pomieszczeniu, w którym pies spędza najwięcej czasu lub gdzie chowa się przed fajerwerkami. Im dłużej pies jest poddawany działaniu feromonów przed rozpoczęciem wybuchów fajerwerków, tym lepiej będzie przygotowany do poradzenia sobie z tym wyzwaniem.
 •  ADAPTILTM Spray można zastosować na posłanie psa, by zapewnić mu dodatkowe wsparcie w noc zdarzenia.
 • Zaleca się trzymanie psa w domu podczas fajerwerków/burzy, by poczuł się bezpieczniej oraz by uniemożliwić mu ucieczkę. W przeciwnym wypadku alternatywą może być zastosowanie ADAPTILTM Obroża.
 • W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat radzenia sobie ze strachem przed fajerwerkami odwiedź:www.petfireworkfear.co.uk.
 •  

Pomoc w redukcji stresu podczas zostawania samemu w domu

 • Włączyć ADAPTILTM Dyfuzor w pomieszczeniu, w którym pies spędza najwięcej czasu.
 • ADAPTILTM Spray można stosować jednocześnie z ADAPTILTM Dyfuzor celem zapewnienia dodatkowego wsparcia.
 • Pomoc w adaptacji do nowego otoczenia (adopcja, przeprowadzka, nowy członek rodziny lub zwierzę)
 • ADAPTILTM Dyfuzor należy włączyć przynajmniej 24 godziny przed wprowadzeniem szczenięcia lub psa do nowego środowiska. Urządzenie włączyć na poziomie podłogi w pokoju, w którym pies będzie spał i spędzał najwięcej czasu. Dyfuzor powinien być włączony przez cały czas przez minimum 4 tygodnie i dłużej – po wymianie wkładu, jeśli potrzeba.

 

Konieczne mogą być zmiany w zachowaniu lub środowisku, należy także zasięgnąć porady lekarza weterynarii.

 


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Specyficzne kody

Nowy produkt