FELIWAY SPRAY łagodzi stres kota FEROMONY 60ml

89,90 zł
Brutto
Ilość

 

FELIWAY SPRAY 60 ml - łagodzi stres kota

 

Feliway - sekret szczęśliwych kotów, środek imitujący feromony policzkowe kota wywołując stan dobrego samopoczucia i uspokojenia.

Właściwości:

Ten innowacyjny i opatentowany produkt posiada właściwości kocich feromonów policzkowych. Feromony są związkami chemicznymi, wydzielanymi przez zwierzęta w celu oznakowania swojego terytorium oraz komunikacji z innymi zwierzętami.
Kot wykorzystuje zazwyczaj feromony policzkowe do oswojenia się ze swoim otoczeniem. Powierzchnie oznakowane tymi feromonami postrzegane są jako znajome i komfortowe. Feromony policzkowe deponowane są poprzez pocieranie głową o przedmioty. Pośród innych właściwości, feromony policzkowe hamują znakowanie terenu moczem. Znakowanie terenu stanowi charakterystyczną sekwencję ruchów, podczas których kot:

 

 •  wybiera powierzchnie pionowe
 •  odwraca się do powierzchni
 •  unosi ogon pionowo
 •  stojąc spryskuje powierzchnie poziomym strumieniem moczu

 

 

Kot dokonuje znakowania moczem podczas aktywności seksualnej, a także
w następstwie wydarzeń zmieniających jego otoczenie:

 

 •  przeprowadzka: nowy dom
 •  wizyty u lekarza weterynarii i powrót z hospitalizacji
 •  nowi członkowie rodziny:ludzie lub zwierzęta
 •  adopcja :nowy właściciel
 •  przemeblowanie
 •  domki letniskowe

 

Zastosowanie:

W celu zahamowania lub zapobiegania znakowania moczem. W celu zahamowania drapania w pozycji pionowej. W celu uspokojenia kota w nieznanym lub stresującym otoczeniu (klatka, transportówka, samochód, wakacje, nowy dom itp.) Feliway może być też użyty w innych przypadkach.

Dawkowanie i sposób podania:

W celu zahamowania znakowania moczem:

Preparat Feliway Spray powinno się spryskiwać bezpośrednio miejsca plamione przez kota oraz wystające przedmioty, które mogą być dla niego atrakcyjne. Pojedyńcza dawka (jedno naciśnięcie pompki) powinna być aplikowana raz dziennie z odległości około 10 cm. trzymając butelkę w pozycji pionowej. Spryskiwać przedmioty na wysokości ok. 20 cm nad podłogą. Spryskiwanie danej powierzchni należy przerwywać jeżeli zauważymy, że kot pociera głową o tę powierzchnię, znakując ją feromonami policzkowymi. Jeżeli nie dochodzi do znakowania danej powierzchni, stosowanie preparatu powinno być kontynuowane przez 1 miesiąc. Sposób stosowania powinnien być zmodyfikowany w następujących okolicznościach:

- Koty pobudzone seksualnie:

- Jeżeli znakowanie moczem przez kocura jest reakcją na obecność kotki w rui (towarzyszy temu na ogół wokalizacja), nie jest wówczas konieczne aplikowanie Feliway Spray na wszystkich wystających przedmiotach, atrakcyjnych dla kota. W takim przypadku, wystarczająca jest na ogół aplikacja Feliway Spray tylko na powierzchnie znakowne moczem, najczęściej w pobliżu drzwi i okien.

- Gospodarstwo domowe z wieloma kotami:

- Ryzyko wystąpienia znakowania moczem jest znacznie większe gdy w domu przebywa więcej kotów. Ilośc aplikacji Feliway Spray powinna być zwiększona do dwóch lub trzech razy na dzień, na znakowanie moczem powierzchnie 1 raz dziennie na wystające przedmioty, które mogą być atrakcyjne dla kota.

- Starsze koty:

W przypadku starszych kotów może zaistnieć potrzeba stosowania Feliway Spray przez 45 dni w sposób opisany powyżej następnie co 2-3 dni tak długo jak to konieczne.

W celu zapobiegania znakowania moczem przez kota (nowy dom, domek letniskowy), należy raz dziennie spryskiwac wystające przedmioty, które mogą być atrakcyjne dla kota. Należy spraskać przedmiot z odległości około 10 cm, na wysokośc 20 cm, jednokrotnie naciskając pompkę.

W celu zahamowania drapania w pozycji pionowej

Spryskiwać każdą drapaną powierzchnię raz dziennie przez 3-4 tygodni przez 6 krotne naciśnięcie pompki. Równocześnie należy zapewnić kotu alternatywny przedmiot do drapania w pobliżu powierzchni drapanej.

Do oswojenia kota z nowym otoczeniem

Przy transporcie kota w klatce lub transportówce spryskać środek klatki prepratem, kilka minut przed umieszczeniem w niej kota. Przy transporcie kota samochodem lub innym pojazdem, spryskać 3-4 krotnie okolice zajmowaną przez kota, przed umieszczeniem tam kota. Gdy kot wprowadzony jest do nowego miejsca np. schroniska dla kotów, należy spryskać wszystkie kąty klatki. Powtarzać aplikację raz dziennie do momentu, kiedy kot zacznie pocierać głową o spryskiwane przedmioty.

Preparat zawiera: 

 

 • syntetyczne kocie feromony policzkowe - frakcja F3 10%
 • wypełniacz do 100 ml
 • Etanol (90%) 77,6 %

 

Opakowanie:

Spray 60 ml

CEVA

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Specyficzne kody

Nowy produkt

Opinie o produkcie

Na razie nie dodano żadnej opinii o produkcie.

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt