• Nowy

INPAR 10 tabletek na Robaki Odrobaczanie Psów

31,50 zł
Brutto

SPRZEDAŻ PRODUKTU JEST POD NADZOREM
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
z siedzibą w Siedlcach
ul. Kazimierzowska 29
08-110 Siedlce
https://www.wiw.mazowsze.pl/Ilość

NPAR Tabletki Dla Psów - 10 tabletek z oryginalnego opakowania.

10szt x INPAR DLA PSA TABLETKA DO ODROBACZANIA

InPar tabletki odrobaczające dla psów

Cena za 10 tabletek

Uwaga! Sprzedaż tabletek wyjętych z opakowania zbiorczego.

Zastosowanie: Leczenie u psów mieszanych inwazji dorosłych postaci nicieni i tasiemców następujących gatunków: Glisty: Toxocara canis, Toxascaris leonina (postacie dorosłe i niedojrzałe) Tęgoryjce: Ancylostoma caninum, Uncinaria stenocephala (postacie dorosłe) Włosogłówki: Trichuris vulpis (postacie dorosłe) Tasiemce: Dipylidium caninum, Taenia hydatigena, Taenia pisiformis (postacie dorosłe i niedojrzałe).

Substancje czynne: Prazykwantel 50 mg Embonian pyrantelu 144 mg Fenbendazol 200 mg

Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą. Nie stosować jednocześnie z produktami zawierającymi pochodne piperazyny i/lub organiczny ester fosforanowy.

Dawkowanie: Wyłącznie podanie doustne.

Zalecana dawka wynosi:1 tabletka/10 kg masy ciała (co odpowiada 5 mg/kg prazykwantelu, 14,4 mg/kg embonianu pyrantelu i 20 mg/kg fenbendazolu). Podczas rutynowego leczenia pojedyncza dawka jest wystarczająca.

W przypadku rozpoznanej inwazji, leczenie należy powtórzyć po 14 dniach.

Celem zapewnienia podania właściwej dawki, masa ciała powinna być określona najdokładniej jak to możliwe.

Sposób podawania: Tabletkę można podawać bezpośrednio do jamy ustnej psa lub rozkruszać i mieszać z pokarmem. Nie ma potrzeby głodzenia zwierzęcia w trakcie leczenia. Standardowo u dorosłych psów (powyżej 6. miesiąca życia) odrobaczanie przeprowadza się co trzy miesiące. Jeżeli właściciel psa nie zdecyduje się na regularną terapię produktami przeciwrobaczymi, wówczas możliwą alternatywą mogą być badania kału co trzy miesiące.

W niektórych sytuacjach szczególnych, np. u suk karmiących, młodych psów (poniżej 6. miesiąca życia) lub w schroniskach, wskazana może być większa częstotliwość leczenia. W takim wypadku należy skonsultować się z lekarzem weterynarii w celu ustalenia odpowiedniego protokołu odrobaczania. Przy dłuższym stosowaniu produktu wskazana jest konsultacja z lekarzem weterynarii, który może zalecić zmianę produktu w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia oporności pasożytów.

Dawkowanie:

Szczenięta i małe psy:

2-5 kg – ½ tabletki

>5-10 kg – 1 tabletka

Psy średniej wielkości:

>10-20 kg – 2 tabletki

>20-30 kg – 3 tabletki

Psy duże:

>30-40 kg – 4 tabletki

UWAGA!: Weterynaryjne leki OTC (bez recepty) sprzedawane za pośrednictwem internetowych portali sprzedażowych NIE PODLEGAJĄ zwrotowi.

VET-AGRO

Specyficzne kody

Nowy produkt

Opinie o produkcie

Na razie nie dodano żadnej opinii o produkcie.

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt