PYRANTEL dla psów 2,2g/100g PASTA na ODROBACZENIE psa 10 g

21,00 zł
Brutto

SPRZEDAŻ PRODUKTU JEST POD NADZOREM
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
z siedzibą w Siedlcach
ul. Kazimierzowska 29
08-110 Siedlce
https://www.wiw.mazowsze.pl/Ilość

PYRANTEL VETOS-FARMA PASTA DOUSTNA DLA PSÓW 2,2 g/100 g

Zawartość substancji czynnej i innych substancji:

Embonian pyrantelu – 2,2 g/100 g.

Wskazania lecznicze:

Robaczyce jelitowe u psów wywołane przez wrażliwe na działanie leku formy dorosłe nicieni, takich jak: Toxocara canis, Toxascaris leonina, Ancylostoma caninum, Uncinaria stenocephala, Physaloptera.

Przeciwwskazania:

Brak.

Działania niepożądane:

U młodych zwierząt mogą wystąpić nudności i wymioty. Działania niepożądane nasilają środki fosfoorganiczne i dietylokarbaminiany, stosowane często jako środki do zwalczania pasożytów zewnętrznych.

O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce (w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Docelowe gatunki zwierząt:

Pies.

Dawkowanie dla każdego gatunku, droga (-i) i sposób podania:

Produkt jest przeznaczony do podawania doustnego bezpośrednio do jamy ustnej lub po wymieszaniu z karmą w dawce 14–15 mg embonianu pyrantelu/kg mc., co odpowiada 0,63–0,68 g produktu/kg mc. Jedna tubostrzykawka wystarcza do leczenia psa o masie 15 kg. Tubostrzykawka jest zaopatrzona w podziałkę, umożliwiającą podział zawartości na 10 części, co oznacza, że jedna część wystarcza na odrobaczenie psa o masie 1,5 kg.

Produkt należy podawać dwukrotnie w odstępie 10-dniowym. Zaleca się regularne odrobaczanie psów co 3 miesiące. Po raz pierwszy produkt można podać szczeniętom, które ukończyły drugi tydzień życia. W przypadku długotrwałego stosowania produktu wskazane jest okresowe wykonywanie badania koproskopowego w celu oceny skuteczności leczenia.

Zalecenia dla prawidłowego podania:

Stosować zgodnie z informacjami podanymi w ulotce informacyjnej.

Okres karencji:

Nie dotyczy.

Szczególne środki ostrożności podczas przechowywania:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Chronić przed światłem. Nie używać po upływie daty ważności podanej na etykiecie. Zawartość otwartego opakowania należy zużyć w ciągu jednego zabiegu (opakowanie jednorazowego użytku).

Wielkość opakowania - tubostrzykawka - 10g

UWAGA!: Weterynaryjne leki OTC (bez recepty) sprzedawane za pośrednictwem internetowych portali sprzedażowych NIE PODLEGAJĄ zwrotowi

VETOS FARMA

Specyficzne kody

Nowy produkt

Opinie o produkcie

Na razie nie dodano żadnej opinii o produkcie.

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt