• Nowy

VECTRA 3D 25-40KG na PCHŁY KLESZCZE Pies 1 PIPETA

41,50 zł
Brutto

SPRZEDAŻ PRODUKTU JEST POD NADZOREM
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
z siedzibą w Siedlcach
ul. Kazimierzowska 29
08-110 Siedlce
https://www.wiw.mazowsze.pl/Ilość

Vectra 3D DLA PSÓW 10-25kg 1 pipeta

Zastosowanie: Zwalczanie i odstraszanie : pcheł , kleszczy , moskitów , komarów i bolimuszek u psów o wadze 25-40 kg .

Działanie:

Każdy ml zawiera 54 mg dinotefuranu, 4,84 mg pyriproksyfenu i 397 mg permetryny.

Pchły: Lek weterynaryjny zabija pchły u zakażonych zwierząt oraz zapobiega ponownej infestacji przez jeden miesiąc. Wykazuje on skuteczność wobec następujących pcheł występujących u psów (Ctenocephalides canis i Ctenocephalides felis). Lek zapobiega także namnażaniu pcheł przez dwa miesiące po podaniu, hamując wylęganie jaj (działanie jajobójcze) oraz hamując przeobrażenie postaci niedojrzałych w dorosłe pchły.

Lek weterynaryjny może być stosowany jako element strategii leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS) oraz stanu zapalnego skóry.

Kleszcze: Lek weterynaryjny zabija i odstrasza kleszcze (wobec Rhipicephalus sanguineus i Ixodes ricinus działanie utrzymuje się przez jeden miesiąc; wobec Dermacentor reticulatus działanie utrzymuje się do trzech tygodni). W przypadku obecności kleszczy podczas podawania leku, nie wszystkie one mogą zostać zabite w ciągu pierwszych 48 godzin po podaniu, ale mogą one zostać zabite w ciągu tygodnia. Zaleca się użycie odpowiedniego urządzenia w celu usunięcia kleszczy.

Moskity, komary i bolimuszki: Lek weterynaryjny odstrasza (zapobiega ukąszeniom) owady latające takie jak moskity (Phlebotomus perniciosus), komary (Culex pipiens, Aedes aegypti) oraz bolimuszki (Stomoxys calcitrans) przez jeden miesiąc po podaniu. Lek zabija także komary (Aedes aegypti) i bolimuszki (Stomoxys calcitrans) przez jeden miesiąc od podania.

Przeciwwskazania: Nie stosować u kotów. Produktu leczniczego weterynaryjnego nie należy stosować u kotów ze względu na ich unikalną fizjologię i niezdolność metabolizowania permetryny (jedna z substancji czynnych w produkcie). W przypadku podania kotu lub połknięcia przez kota, aktywnie wylizującego niedawno leczonego psa, produkt leczniczy weterynaryjny może mieć poważne szkodliwe działanie. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Dawkowanie: Minimalna zalecana dawka to 6,4 mg dinotefuranu/kg masy ciała, 0,6 mg pyriproksyfenu/kg masy ciała i 46,6 mg permetryny/kg masy ciała, co odpowiada 0,12 ml leku weterynaryjnego na kg masy ciała.

Substancje czynne: PERMETRYNA;PYRIPROXYFEN;DINOTEFURAN;

UWAGA!: Weterynaryjne leki OTC (bez recepty) sprzedawane za pośrednictwem internetowych portali sprzedażowych NIE PODLEGAJĄ zwrotowi.

CEVA

Specyficzne kody

Nowy produkt

Opinie o produkcie

Na razie nie dodano żadnej opinii o produkcie.

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt