BAYER OBROŻA FORESTO ORYGINALNA pies powyżej 8kg długość 70cm

151,00 zł
Brutto

SPRZEDAŻ PRODUKTU JEST POD NADZOREM
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
z siedzibą w Siedlcach
ul. Kazimierzowska 29
08-110 Siedlce
https://www.wiw.mazowsze.pl/Ilość

Obroża Foresto jest wyjątkowa, bo zabija pchły i kleszcze, zanim zdążą ukąsić.* To nowoczesna ochrona na okres nawet do 8 miesięcy.

Dlaczego warto wybrać obrożę Foresto dla psów?

§  Chroni do 8 miesięcy

§  Zabija pchły przez bezpośredni kontakt

§  Odstrasza i zabija kleszcze, zanim zdążą ukąsić*

§  Można stosować ją zarówno u młodych, jak i dorosłych psów

§  Jest wodoodporna i bezzapachowa

 

Do 8 miesięcy nieprzerwanej ochrony przed pchłami i kleszczami!

Dla kogo przeznaczone są obroże przeciw pchłom i kleszczom Foresto?

Dobra informacja dla właścicieli psów jest taka, że z ochrony, jaką daje obroża Foresto, mogą korzystać zarówno szczenięta (powyżej 7 tygodnia życia), jak i zwierzęta dorosłe. Jeśli chodzi o zwierzaki dorosłe, Foresto przygotowało dwie obroże, dedykowane pupilom o różnych rozmiarach – jedną dla psów do 8 kg masy ciała, drugą dla psów dużych, powyżej 8 kg.

Co czyni obrożę Foresto tak skuteczną?

Obroża Foresto nasączona jest specjalną mieszanką składników aktywnych (imidaklopryd i flumetryna) oraz pomocniczych, które w trakcie jej noszenia uwalniane są stopniowo zarówno na skórę, jak i sierść – i to na całym ciele psa!

Mało tego, kąpiele i zanurzanie w wodzie u pupila nie powoduje znaczącego skrócenia żywotności produktu (o ile nie jest to długotrwała i intensywna ekspozycja na działanie wody, a szampon nie jest nadmiernie używany). Magia? Nie, to czysta nauka plus szczypta innowacji.

Efekt? Pchły giną w momencie kontaktu z tymi substancjami, natomiast kleszcze są odstraszane, a jeśli jednak pojawią się na psie – zabijane, zanim ukąszą go*. Co ważne – obroża chroni przed kleszczami we wszystkich stadiach rozwoju (larwa, nimfa, osobnik dorosły).

§  Kleszcze

§  Pchły

§  Wszoły

§  Larwy

 

To właśnie czyni naszą obrożę wyjątkową.

Podczas gdy preparaty doustne muszą najpierw trafić do żołądka i krwiobiegu psa, a następnie dostać się do organizmu pasożyta przy ukąszeniu, nasza obroża działa jeszcze zanim pchły i kleszcze zaczną żerować na psie (skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta w ciągu 48 godzin po założeniu obroży, zaś ochrona przed inwazją kleszczy po dwóch dniach).

W ten sposób zmniejsza się ryzyko zarażenia groźnymi chorobami przez nie przenoszonymi.

Obroża Foresto to doskonała ochrona w walce z kleszczami i pchłami, ale tylko wtedy, kiedy używamy oryginalnego produktu. Przed zakupem upewnij się, że nie masz do czynienia z „podróbką”. Pamiętaj, że wyłącznie oryginalna obroża wyposażona jest w innowacyjny, opatentowany i zaawansowany technologicznie sposób nasączania obroży specjalnym specyfikiem, który został opracowany w toku wieloletnich badań.

Jak prawidłowo używać obroży Foresto?

1.       Wyjmij obrożę z opakowania. Rozwiń ją i upewnij się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych plastikowych łączeń.

2.       Załóż obrożę na szyję psa, przeciągając wolny koniec przez szlufkę.

3.       Upewnij się, że nie jest założona zbyt luźno (powinna przylegać do ciała zwierzaka w taki sposób, by możliwe było wsunięcie za nią dwóch palców).

4.       Odetnij nadmiarowy odcinek obroży (na wysokości 2 cm za szlufką). Regularnie sprawdzaj dopasowanie obroży, zwłaszcza u wciąż rosnących psów.

Obroża Foresto często zadawane pytania

§  Co wyróżnia obrożę Foresto od innych obroży przeciw kleszczom i pchłom?

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii substancje aktywne uwalniają się w kontrolowanych dawkach przez długi czas. Następnie substancje te rozchodzą się w warstwie lipidowej skóry na całej powierzchni ciała psa, chroniąc go przed pchłami i kleszczami przez okres aż do ośmiu miesięcy. Pasożyty nie muszą ukąsić Twojego pupila, aby zginąć – Foresto odstrasza (efekt zapobiegający żerowaniu) i/lub zabija większość kleszczy, zanim przyjmą one posiłek z krwi, redukując ryzyko transmisji chorób przez nie przenoszonych, takich jak babeszjoza.

§  Moja obroża Foresto przeciw kleszczom i pchłom nie ma żadnego zapachu, czy to znaczy, że nie działa tak jak powinna?

Bez obaw, obroża jest bezzapachowa. Nie ma więc mowy o nieprzyjemnym zapachu, który często wydzielają inne obroże przeciw kleszczom i pchłom.

§  Czy mogę stosować obrożę Foresto wraz ze zwykłą obrożą?

Oczywiście. Twój pies może nosić obrożę Foresto równocześnie ze zwykłą obrożą. Skuteczność obroży Foresto przeciw kleszczom i pchłom nie zmniejszy się, pod warunkiem, że nadal pozostanie w kontakcie z skórą Twojego pupila.

§  Mój pies nosi obrożę Foresto przeciw kleszczom i pchłom, dlaczego więc nadal znajduję w jego sierści kleszcze?

Kleszcze nadal mogą wczepić się w sierść psa, jeśli znajdzie się w ich bezpośrednim zasięgu, nawet jeśli nosi obrożę Foresto przeciw kleszczom i pchłom. Substancje aktywne działają w sposób kontaktowy, co oznacza, że kleszcz musi znaleźć się w futrze, aby miał kontakt z substancją. Dopiero wtedy substancja będzie mogła odstraszyć go i zabić. Czasem zdarza się, że kleszcz wczepi się w skórę, szczególnie u zwierząt chodzących na spacery w miejscach, gdzie jest dużo kleszczy. Jednak zdecydowana większość kleszczy ginie, zanim zdąży ugryźć Twojego pupila.

§  Czy obroża Foresto przeciw kleszczom i pchłom nadaje się dla szczeniąt?

Obroża Foresto przeciw kleszczom i pchłom może być bezpiecznie stosowana u szczeniąt pod warunkiem, że ukończyły siedem tygodni.

§  Jak mogę się przekonać, że zakupiona przeze mnie jest autentycznym produktem Waszej marki?

Dla zapewnienia autentyczności i wydajności produktu właściciele zwierząt powinni kupować Foresto® w lecznicach weterynaryjnych oraz w sprawdzonych sklepach zoologicznych.

§  Czy mogę kąpać psa w obroży Foresto?

Obroża Foresto® jest wodoodporna i zachowuje skuteczność po umyciu pupila szamponem, pływaniu lub po spacerach w deszczu. W normalnych warunkach obroża pozostaje skuteczna przez okres do 8 miesięcy. Badania wykazują, że comiesięczne mycie szamponem lub zanurzanie w wodzie nie powodują znaczącego skrócenia 8-miesięcznego okresu skuteczności przeciwkleszczowej po rozprzestrzenieniu się substancji czynnej w okrywie włosowej, podczas gdy skuteczność przeciwpchelna produktu stopniowo ulega zmniejszeniu, począwszy od 5 miesiąca.

BAYER

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Specyficzne kody

Nowy produkt

Opinie o produkcie

Na razie nie dodano żadnej opinii o produkcie.

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt