Dr Seidel Provita PROBIOTYK dla Psów i Kotów 15ml

42,50 zł
Brutto
Ilość

Do darmowej dostawy brakuje 200,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 200,00 zł

Dr Seidel

Provita Probiotyk 15ml

 

Zastosowanie:

Probiotyk Provita stabilizuje mikroflorę bakteryjną, poprawia przemianę materii, wspomaga działanie układu immunologicznego, zwiększa łaknienie i zabezpiecza przed wieloma chorobami przewodu pokarmowego. Jest przeznaczona dla małych zwierząt: psów, kotów i królików.

 

Zalecenia:

  • jako środek wspomagający leczenie biegunek różnego tła (wirusowych, bakteryjnych, spowodowanych terapią antybiotykową).
  • profilaktyka przeciwbiegunkowa
  • przy zaburzeniach apetytu i przemiany materii, spowodowanych stresem, zmianą pożywienia lub przebytymi chorobami.
  • profilaktycznie u młodych zwierząt

 

Składniki aktywne:

  • Żywe szczepy bakterii saprofitycznych - Lactobacillus acidophilus i Streptococcus faecium. Podawane w dużych ilościach niepatogenne bakterie saprofityczne mają antagonistyczne działanie w stosunku do bakterii patogennych. Poprzez produkcję kwasu mlekowego zakwaszają środowisko uniemożliwiając rozmnażanie się bakterii szkodliwych, walczą z nimi o miejsce adhezji i substancje odżywcze. Na zasadzie bariery kolonizacji zabezpieczają przed zakażeniem Salmonellą sp., E. Coli i C. difficile.

 ·  Witaminy A i E - łagodzą stres, który bywa spowodowany zmianą karmy, przeprowadzką, zmianą właściciela, utratą partnera czy też młodych.

  • Ekstrakt z drożdży - ma działanie antystresowe, zwiększa odporność immunologiczną i przeciwdziała powstawaniu nowotworów.
  • Glinokrzemian - działa osłaniająco na błonę śluzową przewodu pokarmowego i wykazuje właściwości absorpcyjne względem wielu toksyn nie dopuszczając do objawów chorobotwórczych.

 

Dawkowanie:

Preparat podawać strzykawką dozującą, bezpośrednio doustnie (lub łącząc z pożywieniem) w ilości:

  • psy - do 2 ml dziennie (2 dawki)
  • koty i króliki - do 1 ml dziennie (1 dawka)

Preparat podawać przez 7 dni. 

 

Uwagi:

Ze względu na zawartość witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i żywych szczepów bakteryjnych należy stosować preparat ściśle z zaleceniami producenta. Probiotyk Provita jest całkowicie bezpieczny zarówno dla zwierząt jak i dla ludzi pod warunkiem przestrzegania wskazań producenta co do dawkowania i zachowania zasad higieny.

 

Opakowanie:

Tubostrzykawka 15 ml;
Jedna tubostrzykawka starcza na dwie kuracje dla kotów, małych psów i gryzoni albo na jedną kurację dla psów dużych ras.

 

DERMA PHARM

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Specyficzne kody

Nowy produkt

Opinie o produkcie

Na razie nie dodano żadnej opinii o produkcie.

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt