• Nowy

CESTAL Cat Tabletki na ROBAKI odrobaczenie dla kota 4 tabletki

26,00 zł
Brutto

SPRZEDAŻ PRODUKTU JEST POD NADZOREM
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
z siedzibą w Siedlcach
ul. Kazimierzowska 29
08-110 Siedlce
https://www.wiw.mazowsze.pl/Ilość

Do darmowej dostawy brakuje 200,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 200,00 zł

Cestal na pasożyty robaki dla kota 4 tabletki

W przypadku braku ulotki preparatu w paczce -

ULOTKA INFORMACYJNA PREPARATU PRZEDSTAWIONA NA DRUGIM ZDJĘCIU !!!

✅ Tabletki można podzielić na dwie równe części

✅ Do rozgryzania i żucia dla kotów

✅ Od 6 tygodnia życia kociąt

✅ Nie stosować w czasie ciąży

✅ 1 tabletka na 4 kg masy ciała

✅ Tabletkę należy podać bezpośrednio do pyska kota lub podać ją w pokarmie (kawałek mięsa, przysmaku, itp.).Tabletki można podzielić na dwie równe części

Ceva Cestal tabletki odrobaczające dla kota 80/20 mg tabletki do rozgryzania i żucia dla kotów. Tabletka żółto-brązowawa, owalna tabletka z linią podziału.

Tabletki można podzielić na dwie równe części

 • Do rozgryzania i żucia dla kotów
 • Od 6 tygodnia życia kociąt
 • Nie stosować w czasie ciąży
 • 1 tabletka na 4 kg masy ciała

Tabletkę należy podać bezpośrednio do pyska kota lub podać ją w pokarmie (kawałek mięsa, przysmaku, itp.).

Wskazania lecznicze: Leczenie mieszanych inwazji tasiemców i obleńców u kotów, powodowanych przez następujące pasożyty:

glisty: Toxocara cati, Toxascaris leonina (formy dojrzałe i późne niedojrzałe)

tęgoryjce: Ancylostoma tubaeforme,

tasiemce: Echinococcus multilocularis, Hydatigena (Taenia) taeniaeformis, Dipylidium caninum (formy dojrzałe i niedojrzałe), Joyeuxiella spp.

Dawkowanie dla każdego gatunku, droga (-i) i sposób podawania. Jedna tabletka na 4 kg masy ciała.

 • Masa ciała od co najmniej 1 kg do maksymalnie 2 kg: 1/2 tabletki
 • Masa ciała powyżej 2 kg do maksymalnie 4 kg: 1 tabletka
 • Masa ciała powyżej 4 kg do maksymalnie 6 kg: 1, 1/2 tabletki
 • Masa ciała powyżej 6 kg do maksymalnie 8 kg: 2 tabletki

Skład: Substancje czynna: prazykwantel 20 mg pyrantel 80 mg (co odpowiada 230 mg pyrantelu embonianu)

Przeciwwskazania i działania niepożądane:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą. Nie stosować u kociąt poniżej 6 tygodnia życia. Nie stosować jednocześnie z produktami zawierającymi piperazynę. W bardzo rzadkich przypadkach (mniej niż 1 na 10 000 leczonych zwierząt, włączając pojedyncze raporty) mogą wystąpić łagodne i przemijające zaburzenia układu pokarmowego, takie jak nadmierne ślinienie i/lub wymioty oraz łagodne i przemijające zaburzenia neurologiczne, takie jak ataksja. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek poważnych objawów lub innych objawów niewymienionych w ulotce informacyjnej, poinformuj o nich lekarza weterynarii.

Podawanie i czas trwania leczenia.

Tabletkę do rozgryzania i żucia należy podać bezpośrednio do pyska kota lub podać ją w pokarmie (kawałek mięsa, kiełbasy, itp.). W przypadku inwazji obleńców, zwłaszcza u młodych zwierząt, nie można spodziewać się całkowitej eliminacji, a ryzyko zachorowania u ludzi pozostaje.

W badaniu przeprowadzonym na 30 kotach dobrowolne spożycie notowano w 83% przypadków. Żadne ograniczenie dostępu do pokarmu nie jest wymagane ani przed, ani po podaniu produktu. W celu zapewnienia podania właściwej dawki, masa ciała zwierzęcia powinna być określona najdokładniej jak ty tylko możliwe. Należy zasięgnąć porady lekarza weterynarii co do konieczności i częstotliwości powtarzania leczenia.

Specjalne środki ostrożności podczas przechowywania.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie używać tego produktu leczniczego weterynaryjnego po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. W celu przechowywania niewykorzystanej połówki tabletki, należy ją umieścić w otwartym blistrze lub blistrze miękkim, a następnie w pudełku tekturowym. Okres ważności podzielonych (przepołowionych) tabletek po otwarciu blistra 2 dni.

Specjalne ostrzeżenia

Specjalne środki ostrożności dla osób podających produkt leczniczy weterynaryjny zwierzętom. Z uwagi na względy higieniczne, osoby podające tabletki kotom bezpośrednio lub przez dodanie do kociej karmy, powinny umyć ręce. Po przypadkowym połknięciu, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską oraz przedstawić lekarzowi ulotkę informacyjną lub opakowanie. Echinokokoza stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzi. Ponieważ echinokokoza jest chorobą podlegającą obowiązkowi zgłoszenia do Światowej Organizacji na Rzecz Zdrowia Zwierząt (OIE), w celu uzyskania informacji dotyczących odpowiednich zasad leczenia, jego kontynuacji i zapewnienia bezpieczeństwa ludzi, należy skontaktować się z kompetentnymi organami.

Specjalne środki ostrożności dotyczące stosowania u zwierząt.

Ponieważ tabletki są aromatyzowane należy je przechowywać w miejscu niedostępnym dla zwierząt. Zwierzęta z złej kondycji lub silnie zarobaczonych, co może się objawiać się występowaniem takich objawów jak biegunka, wymioty, obecność pasożytów w kale, wymiociny, pogorszenie wyglądu sierści, powinny być zbadane przez lekarza weterynarii przed podaniem produktu. W przypadku kotów poważnie osłabionych lub w przypadku silnej inwazji stosować jedynie po dokonaniu przez lekarza weterynarii oceny bilansu korzyści / ryzyka wynikającego ze stosowania produktu.

Ciąża i laktacja.

 • Może być stosowany w czasie laktacji.
 • Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji.
 • Nie stosować jednocześnie z produktami zawierającymi piperazynę.
 • Przedawkowanie (objawy, sposób postępowania przy udzielaniu natychmiastowej pomocy, odtrutki).
 • Objawy przedawkowania nie występują po podaniu dawki do 5 razy większej od zalecanej. Po podaniu dawek wyższych niż 5-krotność zalecanej obserwowano objawy nietolerancji, takie jak wymioty.

Niewykorzystany produkt leczniczy weterynaryjny lub jego odpady należy usunąć w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.

UWAGA!: Weterynaryjne leki OTC (bez recepty) sprzedawane za pośrednictwem internetowych portali sprzedażowych NIE PODLEGAJĄ zwrotowi.

CEVA

Specyficzne kody

Nowy produkt

Opinie o produkcie

Na razie nie dodano żadnej opinii o produkcie.

Opinie mogą być dodawane tylko przez klientów, którzy kupili ten produkt