CESTAL Cat Tabletki na ROBAKI odrobaczenie dla kota 4 tabletki
SPRZEDAŻ PRODUKTU JEST POD NADZOREM
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
z siedzibą w Siedlcach
ul. Kazimierzowska 29
08-110 Siedlce
https://www.wiw.mazowsze.pl/
Cestal na pasożyty robaki dla kota 4 tabletki
W przypadku braku ulotki preparatu w paczce -
ULOTKA INFORMACYJNA PREPARATU PRZEDSTAWIONA NA DRUGIM ZDJĘCIU !!!
✅ Tabletki można podzielić na dwie równe części
✅ Do rozgryzania i żucia dla kotów
✅ Od 6 tygodnia życia kociąt
✅ Nie stosować w czasie ciąży
✅ 1 tabletka na 4 kg masy ciała
✅ Tabletkę należy podać bezpośrednio do pyska kota lub podać ją w pokarmie (kawałek mięsa, przysmaku, itp.).Tabletki można podzielić na dwie równe części
Ceva Cestal tabletki odrobaczające dla kota 80/20 mg tabletki do rozgryzania i żucia dla kotów. Tabletka żółto-brązowawa, owalna tabletka z linią podziału.
Tabletki można podzielić na dwie równe części
- Do rozgryzania i żucia dla kotów
- Od 6 tygodnia życia kociąt
- Nie stosować w czasie ciąży
- 1 tabletka na 4 kg masy ciała
Tabletkę należy podać bezpośrednio do pyska kota lub podać ją w pokarmie (kawałek mięsa, przysmaku, itp.).
Wskazania lecznicze: Leczenie mieszanych inwazji tasiemców i obleńców u kotów, powodowanych przez następujące pasożyty:
glisty: Toxocara cati, Toxascaris leonina (formy dojrzałe i późne niedojrzałe)
tęgoryjce: Ancylostoma tubaeforme,
tasiemce: Echinococcus multilocularis, Hydatigena (Taenia) taeniaeformis, Dipylidium caninum (formy dojrzałe i niedojrzałe), Joyeuxiella spp.
Dawkowanie dla każdego gatunku, droga (-i) i sposób podawania. Jedna tabletka na 4 kg masy ciała.
- Masa ciała od co najmniej 1 kg do maksymalnie 2 kg: 1/2 tabletki
- Masa ciała powyżej 2 kg do maksymalnie 4 kg: 1 tabletka
- Masa ciała powyżej 4 kg do maksymalnie 6 kg: 1, 1/2 tabletki
- Masa ciała powyżej 6 kg do maksymalnie 8 kg: 2 tabletki
Skład: Substancje czynna: prazykwantel 20 mg pyrantel 80 mg (co odpowiada 230 mg pyrantelu embonianu)
Przeciwwskazania i działania niepożądane:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą. Nie stosować u kociąt poniżej 6 tygodnia życia. Nie stosować jednocześnie z produktami zawierającymi piperazynę. W bardzo rzadkich przypadkach (mniej niż 1 na 10 000 leczonych zwierząt, włączając pojedyncze raporty) mogą wystąpić łagodne i przemijające zaburzenia układu pokarmowego, takie jak nadmierne ślinienie i/lub wymioty oraz łagodne i przemijające zaburzenia neurologiczne, takie jak ataksja. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek poważnych objawów lub innych objawów niewymienionych w ulotce informacyjnej, poinformuj o nich lekarza weterynarii.
Podawanie i czas trwania leczenia.
Tabletkę do rozgryzania i żucia należy podać bezpośrednio do pyska kota lub podać ją w pokarmie (kawałek mięsa, kiełbasy, itp.). W przypadku inwazji obleńców, zwłaszcza u młodych zwierząt, nie można spodziewać się całkowitej eliminacji, a ryzyko zachorowania u ludzi pozostaje.
W badaniu przeprowadzonym na 30 kotach dobrowolne spożycie notowano w 83% przypadków. Żadne ograniczenie dostępu do pokarmu nie jest wymagane ani przed, ani po podaniu produktu. W celu zapewnienia podania właściwej dawki, masa ciała zwierzęcia powinna być określona najdokładniej jak ty tylko możliwe. Należy zasięgnąć porady lekarza weterynarii co do konieczności i częstotliwości powtarzania leczenia.
Specjalne środki ostrożności podczas przechowywania.
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie używać tego produktu leczniczego weterynaryjnego po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. W celu przechowywania niewykorzystanej połówki tabletki, należy ją umieścić w otwartym blistrze lub blistrze miękkim, a następnie w pudełku tekturowym. Okres ważności podzielonych (przepołowionych) tabletek po otwarciu blistra 2 dni.
Specjalne ostrzeżenia
Specjalne środki ostrożności dla osób podających produkt leczniczy weterynaryjny zwierzętom. Z uwagi na względy higieniczne, osoby podające tabletki kotom bezpośrednio lub przez dodanie do kociej karmy, powinny umyć ręce. Po przypadkowym połknięciu, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską oraz przedstawić lekarzowi ulotkę informacyjną lub opakowanie. Echinokokoza stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzi. Ponieważ echinokokoza jest chorobą podlegającą obowiązkowi zgłoszenia do Światowej Organizacji na Rzecz Zdrowia Zwierząt (OIE), w celu uzyskania informacji dotyczących odpowiednich zasad leczenia, jego kontynuacji i zapewnienia bezpieczeństwa ludzi, należy skontaktować się z kompetentnymi organami.
Specjalne środki ostrożności dotyczące stosowania u zwierząt.
Ponieważ tabletki są aromatyzowane należy je przechowywać w miejscu niedostępnym dla zwierząt. Zwierzęta z złej kondycji lub silnie zarobaczonych, co może się objawiać się występowaniem takich objawów jak biegunka, wymioty, obecność pasożytów w kale, wymiociny, pogorszenie wyglądu sierści, powinny być zbadane przez lekarza weterynarii przed podaniem produktu. W przypadku kotów poważnie osłabionych lub w przypadku silnej inwazji stosować jedynie po dokonaniu przez lekarza weterynarii oceny bilansu korzyści / ryzyka wynikającego ze stosowania produktu.
Ciąża i laktacja.
- Może być stosowany w czasie laktacji.
- Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji.
- Nie stosować jednocześnie z produktami zawierającymi piperazynę.
- Przedawkowanie (objawy, sposób postępowania przy udzielaniu natychmiastowej pomocy, odtrutki).
- Objawy przedawkowania nie występują po podaniu dawki do 5 razy większej od zalecanej. Po podaniu dawek wyższych niż 5-krotność zalecanej obserwowano objawy nietolerancji, takie jak wymioty.
Niewykorzystany produkt leczniczy weterynaryjny lub jego odpady należy usunąć w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami.
UWAGA!: Weterynaryjne leki OTC (bez recepty) sprzedawane za pośrednictwem internetowych portali sprzedażowych NIE PODLEGAJĄ zwrotowi.
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej opinii o produkcie.